Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Воробець Д$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Боржієвський А. Ц. 
Стан глутатіонової антиоксидантної системи за умов сечокам'яної хвороби / А. Ц. Боржієвський, Д. З. Воробець, Н. О. Підковка // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2004. - № 2. - С. 104-109. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.504.3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Шуляк О. В. 
Сексуальна дисфункція: застосування тамсулозину в лікуванні оргазмасоційованого болю / О. В. Шуляк, Д. З. Воробець // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2006. - № 1. - С. 86-92. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.


Ключ. слова: оргазм, боль, alpha-блокатор, тамсулозин
Індекс рубрикатора НБУВ: Р698-52 + Р712.53-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Максим'юк Г. В. 
Співвідношення концентрацій $E bold roman {Са sup 2+ ,~К sup + ,~Na sup +} і високомолекулярних жирних кислот у спермальній плазмі / Г. В. Максим'юк, Д. З. Воробець, З. Д. Воробець, В. М. Максим'юк, Б. М. Чухрій, Й. Ф. Рівіс, Й. З. Сірацький, С. І. Ковтун // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2006. - № 3. - С. 37-45. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Ключ. слова: спермальна плазма, кальцій, калій, натрій, жирні кислоти
Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*333.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Воробець Д. З. 
Сучасні можливості діагностики та лікування пріапізму / Д. З. Воробець, О. О. Строй, О. М. Лесняк, О. В. Шуляк // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2009. - № 2. - С. 73-83. - Бібліогр.: 41 назв. - укp.

Отмечено, что приапизм относится к неотложным состояниям в урологии, и поэтому подлежит быстрой и последовательной терапевтической стратегии. При всех случаях приапизма необходимо начинать с консервативного лечения, при необходимости переходя к своевременному оперативному лечению. По нашим данным, приапизм в качестве осложнения после интракавернозной инъекции ПГЕ1 встречается в 2,7 % случаев, комбинации ПГЕ1 и фентоламина - в 5 % случаев, после введения папаверина - в 8,3 % случаев. Шунтирование по Winter у больных с ишемическим приапизмом позволило достичь детумесценции без последующего рецидива у 100 % случаев и в последующем восстановить эрекцию у 30 % пациентов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696-4 + Р696-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Воробець Д. З. 
Порушення антиоксидантної та іон-транспортувальних систем сперматозоїдів при чоловічій неплідності та їх корекція : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.06 / Д. З. Воробець; Ін-т урології АМН України. - К., 2005. - 18 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р698.024-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА339713 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Воробець Д. З. 
Патогенетичні механізми розвитку сексуальної дисфункції у чоловіків та можливості її комплексної корекції : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.06 / Д. З. Воробець; ДУ "Ін-т урології АМН України". - К., 2011. - 36 c. - укp.

Розглянуто підвищення ефективності діагностики та лікування сексуальної дисфункції у чоловіків на основі комплексного вивчення різних форм еректильної дисфункції й їх поєднань на клінічному рівні та в контексті біохімічного дослідження ендотеліальної дисфункції, а також еякуляторних розладів, особливо після урологічних операцій на малому тазу та відповідної розробки терапевтичних алгоритмів. Обстежено 712 чоловіків з сексуальною дисфункцією: 297 пацієнтів з переважанням різних форм еректильної дисфункції, 236 пацієнтів з переважанням скарг на передчасну еякуляцію, 179 пацієнтів з переважанням скарг на дисоргазмію, 48 здорових добровольців. Одержано нові дані про патогенетичні механізми розвитку сексуальної дисфункції у чоловіків, які полягають у комплексному порушенні лібідо, еректильної й еякуляторної функцій, аспектів пов'язаної зі здоров'ям якості життя, що супроводжуються метаболічними змінами - дисліпідемією, андрогенодефіцитом, дисфункцією NO-синтаз, аргінази, АТФ-гідролазних систем, які відповідають за повноцінність функціонування ендотелію. Встановлено взаємозв'язки між порушеннями лібідо, еректильними й еякуляторними розладами, а також доведено, що за первинних скарг лише на еректильну дисфункцію, достовірно страждають інші складові сексуального здоров'я, а отже, термін "сексуальна дисфункція" більш правильно характеризує статевий розлад. Проведено диференційне оцінювання різних методів лікування сексуальної дисфункції у чоловіків, виокремлено найефективніші терапевтичні стратегії, скеровані на відновлення функції ендотелію та нервової провідності. Розроблено алгоритм діагностики та лікування чоловіків з сексуальною дисфункцією, який базується на комплексній діагностиці та відповідній корекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р698-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА383773 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Воробець Д. З. 
Активність іон-транспортувальних систем лімфоцитів периферичної крові у чоловіків з еректильною дисфункцією та можливість її корекції / Д. З. Воробець // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2011. - № 1. - С. 36-42. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р698

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Личковський О. Е. 
Наш досвід застосування препарату Вітапрост Форте в лікуванні хворих на доброякісну гіперплазію передміхурової залози / О. Е. Личковський, О. В. Шуляк, С. М. Пасічник, Д. З. Воробець, М. В. Босак // Здоровье мужчины. - 2013. - № 4. - С. 103-104. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проаналізовано результати застосування препарату Вітапрост форте в лікуванні хворих на доброякісну гіперплазію передміхурової залози. Ефективність лікування оцінено враховуючи бали за Міжнародною шкалою простатичних симптомів (I-PSS), дані урофлоуметрії та УЗД до та за 2 міс після лікування. Зменшення суб'єктивної симптоматики за шкалою I-PSS одержано у 44 (83,0 %) пацієнтів. Покращання сечовипускання відзначено у 41 (77,4 %) пацієнта. Максимальна швидкість сечовипускання зросла з 10,5 до 12,7 мл/с, середня швидкість сечовипускання - з 5,8 до 7,3 мл/с. Кількість залишкової сечі зменшилась зі 120 до 50 мл і спостерігалась у 10 (18,9 %) пацієнтів. Таким чином, Вітапрост Форте безпечний та ефективний препарат в лікуванні хворих на доброякісну гіперплазію передміхурової залози.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.696.2-5 + Р696.620.42-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Воробець Д. З. 
Екскреторно-обтураційна неплідність (аналіз клінічних і гістологічних параметрів) / Д. З. Воробець, Ю. О. Поспішіль, Р. В. Марухняк, М. З. Воробець // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2012. - № 4. - С. 88-92. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Представлены клинико-лабораторные показатели мужчин с аспермией в следствие экскреторно-обтурационного бесплодия. Заподозрить экскреторно-обтурационное бесплодие за пальпаторными данными (четковидными уплотнениями дистальных отделов семявыводящих путей) стало возможным лишь у 10,5 % (4/38). Вероятно, у большинства пациентов с обтурационным бесплодием имеется обструкция внутри придатка яичка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р698.024

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Якубець О. І. 
Аргіназа лімфоцитів периферичної крові у хворих на рак яєчника / О. І. Якубець, Д. З. Воробець, З. Д. Воробець // Буков. мед. вісн.. - 2012. - 16, № 4. - С. 187-190. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Бойко М. І. 
Лікування екскреторно-токсичної форми неплідності чоловіків препаратами з антиоксидантними властивостями / М. І. Бойко, Д. З. Воробець // Буков. мед. вісн.. - 2005. - 9, № 4. - С. 3-8. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Зазначено, що тримісячний курс прийому препаратів з антиоксидантними властивостями - вітамінів E і C, а також цинку сульфату призводить до покращання показників спермограми (в основному рухливості та морфології сперматозоїдів) і до зменшення кількості пероксидних сполук та активації глутатіонової антиоксидантної системи, що підтверджує перспективність використання цих препаратів у лікуванні чоловічої неплідності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р698.024-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Журавчак А. З. 
Зміни мікроциркуляторного русла після лапароскопічної та відкритої пієлопластики з приводу стриктури пієлоуретерального сегмента / А. З. Журавчак, Д. З. Воробець, О. В. Шипелик // Клініч. хірургія. - 2014. - № 8. - С. 55-58. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено порівняльну характеристику показників судинної мікроциркуляції у 49 пацієнтів, оперованих у 2008 - 2013 рр. з приводу стриктури пієлоуретерального сегмента (ПУС) на базі хірургічного центру Науково-практичного центру профілактичної і клінічної медицини та урологічного відділення Львівської обласної клінічної лікарні. Метод біомікроскопії і мікрофотографії кон'юнктиви очного яблука застосовано до операції, на 5-ту і 14-ту добу після неї з визначенням судинного, внутрішньосудинного, позасудинного і загального кон'юнктивального індексів. Встановлено, що після лапароскопічної пієлопластики (ЛПП) зміни в судинній і коагуляційній системах у пацієнтів у разі гідронефрозу менш виражені (це найбільш репрезентативно на 5-ту добу), що значно зменшує потенційну небезпеку внутрішньосудинного тромбоутворення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р694.55 + Р696.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Воробець Д. З. 
Активність ферментів глутатіонової антиоксидантної системи у сперматозоїдах за олігозооспермії / Д. З. Воробець // Укр. біохім. журн.. - 2002. - 74, № 4А (Дод. 1). - С. 31. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*333.11 + Е0*723.4-604.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Якубець О. І. 
Особливості аргіназного та NO-синтазного шляхів метаболізму L-аргініну в лімфоцитах периферичної крові хворих на рак яєчника / О. І. Якубець, Р. В. Фафула, Д. З. Воробець, З. Д. Воробець // Укр. біохім. журн.. - 2013. - 85, № 5. - С. 105-113. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Досліджено особливості аргіназного і NO-синтазного шляхів перетворення L-аргініну в лімфоцитах периферичної крові жінок, хворих на рак яєчника. Показано, що розвиток онкопатології супроводжується дисбалансом у системі синтезу NO в лімфоцитах крові, який полягає в активації аргінази та індуцибельної ізоформи NO-синтази (іNOS) і значному інгібуванні її конститутивної ізоформи. Проаналізовано кінетичні властивості NOS лімфоцитів крові пацієнток з раком яєчника. Показано, що за онкопатології уявна константа спорідненості ІNOS до L-аргініну в 5,4 раза нижча, ніж для eNOS лімфоцитів крові осіб групи контролю, а інгібування активності іNOS відбувається за неконкурентним типом і за рахунок зниження числа обертів ензиму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Якубець О. І. 
Функціонування NO-сигнальної системи в лімфоцитах крові жінок у нормі та при неопластичній трансформації яєчника / О. І. Якубець, Д. З. Воробець, З. Д. Воробець, М. Р. Гжегоцький // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2014. - № 4. - С. 56-63. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Исследованы особенности функционирования NO-синтаз в лимфоцитах периферической крови в норме и при неопластической трансформации яичника. Показано, что развитие злокачественной трансформации клеток яичника сопровождается дисбалансом в системе синтеза NO в лимфоцитах крови, который заключается в активации аргиназы и индуцибельной изоформы NO-синтазы (в 167 раз) и значительном ингибировании ее конститутивной изоформы (в 4,1 раза). Установлено, что при увеличении стадии развития рака яичника с I по IV увеличивается концентрация малонового диальдегида в лимфоцитах крови, снижается активность еNOS и увеличивается активность iNOS. При условии развития онкопатологии нарушается NOS путь метаболизма L-аргинина, что свидетельствует о дисметаболических изменениях в системе синтеза NO, а именно его гиперпродукции. Активность NOS и концентрация NO, наряду с другими параметрами, могут свидетельствовать о функциональном состоянии клетки и быть прогностическими показателями для диагностирования и оценки эффективности онкотерапии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Мицик Ю. О. 
Сучасні аспекти діагностики та консервативного лікування симптомів нижніх сечовивідних шляхів, спричинених доброякісною гіперплазією передміхурової залози / Ю. О. Мицик, Д. З. Воробець // Здоровье мужчины. - 2015. - № 3. - С. 101-106. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24369 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Артищук В. М. 
Вплив анатомічних особливостей системи нижньої чашки нирки на показник позбавлення від конкременту після екстракорпоральної ударно-хвильової літотрипсії у порівнянні з ефективністю черезшкірної нефролітотрипсії / В. М. Артищук, Д. З. Воробець, Р. З. Шеремета, Д. Р. Шеремета // Здоровье мужчины. - 2016. - № 3. - С. 144-149. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р694.454 + Р696.504.3-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24369 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Мицик Ю. О. 
Диференційна діагностика малих ниркових новоутворень: ефективність застосування вимірюваного коефіцієнта дифузії дифузійно-зважених зображень МРТ в якості променевого біомаркеру нирково-клітинного раку / Ю. О. Мицик, І. Ю. Дутка, Ю. Б. Борис, І. М. Комнацька, І. В. Дац, Н. В. Чернова, Д. З. Воробець // Здоровье мужчины. - 2016. - № 4. - С. 105-110. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Диференційна діагностика малих ниркових новоутворень (small renal masses - SRM) є актуальною проблемою сучасної урології. Частка неінформативних черезшкірних пункційних біопсій коливається у межах 10 - 23 %, при цьому 7,5 - 33,6 % парціальних нефректомій при SRM та підозрі на злоякісний процес виконують при доброякісних пухлинах нирки. Патоморфологічно нирково-клітинний рак (НКР) діагностують у 48 - 66 % випадків SRM. Мета дослідження - оцінювання ефективності застосування вимірюваного коефіцієнта дифузії (ВКД) дифузійно-зважених зображень (ДЗЗ) МРТ у якості променевого біомаркера НКР для диференційної діагностики SRM. Заключения: ВКД ДЗЗ магнітно-резонансної томографії може бути використаний у якості променевого біомаркера НКР та як ефективний інструмент для диференційної діагностики злоякісних і доброякісних SRM.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.695.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Артищук В. М. 
Обгрунтування вибору методу лікування хворих з приводу каменів нижніх ниркових чашок / В. М. Артищук, Д. З. Воробець, Р. З. Шеремета, Д. Р. Шеремета // Клініч. хірургія. - 2016. - № 10. - С. 58-60. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проаналізовано результати лікування 276 хворих з приводу каменів нижніх ниркових чашок (ННЧ) розміром (1,14 +- 0,35) см. Залежно від гостроти інфундибулопельвікального кута (ІПК) обстежені розподілені на групи з тупим (n = 118) та гострим (n = 158) ІПК; загалом визначені 8 анатомічних параметрів нижньої групи ниркових чашок. Встановлено, що екстракорпоральну ударно-хвильову літотрипсію (ЕКУХЛ) за розрахованим показником позбавлення від конкремента (ППК) конкрементів ННЧ доцільно застосовувати за більшого ІПК, меншого інфундибуло-поперекового кута, меншої довжини шийки ННЧ; черезшкірна нефролітотрипсія (ЧШНЛТ) ефективна незалежно від розмірів конкремента, довжини шийки ННЧ, величини ІПК та інфундибуло-поперекового кута.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р699.504.34-5

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Якубець О. І. 
Концентрація антигену CA-125 у практично здорових жінок різних вікових груп і на різних стадіях розвитку злоякісної неопластичної трансформації яєчника / О. І. Якубець, Д. З. Воробець, Л. О. Одноріг, З. Д. Воробець, М. Р. Гжегоцький // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2016. - № 2. - С. 53-58. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Мета дослідження - з'ясувати особливості змін концентрації антигену CA-125 у практично здорових жінок залежно від віку та можливість використання цього показника як тесту на донозоологічний стан. Об'єктом досліджень слугувала сироватка крові практично здорових жінок і пацієнток із неопластичними змінами яєчника, а також лімфоцити периферичної крові. У дослідженні брали участь 44 клінічно здорові жінки, репрезентативні за віком (середній вік 53,8 +- 5,4 року). Групу формували з волонтерів (добровольців) із-поміж працівників Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького, а також працівників гностичного центру. Групу практично здорових жінок умовно було розподілено на дві підгрупи - К1 (26 осіб віком 20 - 40 років, фізіологічна норма) і К2 (18 осіб віком 41 - 60 років, донозологічний стан). Висновки: дані, одержані під час вивчення концентрації глікопротеїну CA-125 у сироватці крові практично здорових жінок, надають підстави стверджувати, що тест визначення цього онкомаркера є інформативним діагностичним показником переходу стану організму з фізіологічної норми в донозологічний стан, що корелює з віком жінок, а також діагностичним показником ступеня злоякісності раку яєчника.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*74*726 + Р569.715.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського